Zespół Szkół w Moszczenicy, ul. Leśna 5, 38-321 Moszczenica, tel. (18) 35 41 007, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

"Gdy Ci zwierzę zachoruje

wiedz, że człowiek się znajduje
co wybrał zawód taki,
w którym leczy się zwierzaki.

On przez lata swej praktyki
podpatrywał ich nawyki
i zdobywał doświadczenie
jak wygląda ich leczenie.

Teraz szczepi, bada, radzi
co kto tylko przyprowadzi
koty, ptaki, psy, gryzonie
z przyjemnością bierze w dłonie."

Dnia 03 listopada przedszkolaki z grup młodszych wybrały się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego. Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią, oraz wymagają pomocy i leczenia. Przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Lekarz weterynarii, Pan Wojciech, zaprezentował dzieciom, jak wyglądają narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt, a także zbadał pluszowego zajączka. Przedszkolaki pięknie dziękują Panu Wojciechowi oraz Pani Magdalenie za to ciekawe spotkanie!