Zespół Szkół w Moszczenicy, ul. Leśna 5, 38-321 Moszczenica, tel. (18) 35 41 007, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dnia 07 marca przedszkolaki poznając zawody wykonywane przez kobiety udały się do Apteki w Moszczenicy. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Panie farmaceutki przybliżyły dzieciom informacje na temat swojego zawodu, pokazały przedszkolakom różne maści, krople, syropy, tabletki, które pomagają nam w walce z chorobą. Wytłumaczyły, co to jest recepta i jak można ją zrealizować. Opowiedziały również, że ich praca polega nie tylko na sprzedawaniu leków, ale również na wykonywaniu według specjalnych receptur mikstur na zamówienie. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wykonuje się takie leki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wypowiedzi pań farmaceutek, uzyskując pełne informacje na nurtujące ich pytania. 

Dziękujemy serdecznie Paniom z Apteki w Moszczenicy za poświęconą nam uwagę i ciekawe przedstawienie tematu!