Zespół Szkół w Moszczenicy, ul. Leśna 5, 38-321 Moszczenica, tel. (18) 35 41 007, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W tramach obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole odbyła się prelekcja Marka Sowy. Absolwent naszej szkoły zapoznał uczniów z groźnymi zjawiskami atmosferycznymi. Wyjaśnił ich genezę oraz przedstawił zasady zachowania w trakcie burzy.

Następnie uczniowie klas 5-8 uczestniczyli w zmaganiach międzyklasowego konkursu ekologicznego. W zabawie brały udział 3-osobowe zespoły reprezentujące poszczególne klasy. Pozostali uczniowie rywalizowali indywidualnie w quizie on-line.

Rywalizację międzyklasową wygrała drużyna z klasy 7a. Quiz indywidualny wygrał Paweł Kijek z klasy 6a.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły uczennice Aleksandra Gajda i Martyna Kukla pod kierunkiem p. Agnieszki Kruczek. Pomagały im Gabriela Piechowicz i Paulina Gąsior.

Quiz został przygotowany przez p. Przemysława Potoka, który zaplanował i koordynował całe wydarzenie.

W akcji wykorzystano pomoce dydaktyczne zakupione w ramach Programu Laboratoria Przyszłości
Laboratoria Przyszłości