Zespół Szkół w Moszczenicy, ul. Leśna 5, 38-321 Moszczenica, tel. (18) 35 41 007, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

„Mały obserwator, mały tropiciel – warsztaty z edukacji przyrodniczej dla dzieci – edycja II”

Projekt realizowany od 06.05.2019 do 31.10.2019 r.

Zadanie ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej u 1380 dzieci w wieku od 7 do 15 lat na problemy związane z ochroną środowiska naturalnego obszaru Natura 2000, kształtowanie postaw współodpowiedzialności za jego stan, a także aktywizowanie do podejmowania różnych działań i inicjatyw ekologicznych dla dobra człowieka i przyrody. Projekt będzie realizowany od V do X 2019r. W ramach projektu zorg. plenerowe warsztaty przyrodnicze, warsztaty fotograficzne, konferencję ekologiczną. (plakat projektu)
 

Uczestnicy świetlicy opiekuńczo-wychowawczej "Synergia" w Moszczenicy uczestniczyli w dniu 24 września 2019r. w warsztatach z edukacji przyrodniczej w zagrodzie edukacyjnej "Skrawek Nieba" w Łosiu.  W ten piękny jesienny dzień wycieczka  ścieżką edukacyjną była prawdziwą przyjemnością. Uczniowie mieli możliwość  obserwowania tajników przyrody, poznania ciekawostek z życia zwierząt. Każda grupa pod opieką fachowca zbudowała  swój szałas w lesie.  Nauczyliśmy się jak korzystać z kompasu i z mapy. Po powrocie do zagrody czekała na nas pyszna pomidorówka. Później odbyły się zajęcia rekreacyjne, wyścigi grupowe oraz warsztaty kulinarne. Nasi mali kucharze pod okiem specjalistki  zrobili pyszne proziaki. Nie mogło zabraknąć ogniska i pieczenia kiełbasek. Opiekę nad uczestnikami sprawowały panie: Elżbieta Hudzik, Edyta Bogdan, Aneta Niemiec i Barbara  Bogdan.