Zespół Szkół w Moszczenicy, ul. Leśna 5, 38-321 Moszczenica, tel. (18) 35 41 007, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dzień Liczby Pi - plakat

14 marca to międzynarodowe święto matematyki - Dzień Liczby Pi. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowane zostały konkursy, w których uczniowie mogli wykazać się między innymi wiedzą i umiejętnościami matematycznymi oraz talentem plastycznym.

Zespoły rywalizowali w dwóch kategoriach: klasy 4-5 i 6-8. Każda z klas miała przygotować gazetkę ścienną i plakat poświęcony liczbie π. Ponadto drużyny z poszczególnych klas rywalizowały w konkursach:

 1. Test pamięci π-ROM - napisanie rozwinięcia dziesiętnego liczby π z pamięci.
 2. Quiz matematyczny "3 koma 14".
 3. Konkurs niespodzianka - napisanie jak największej liczby polskich wyrazów zawierających w sobie "pi". 

Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

klasy 4-5

 1. miejsce - 5a
 2. miejsce - 4a, 
 3. miejsce - 4b, 5b 

klasy 6-8

 1. miejsce - 8a
 2. miejsce - 8b
 3. miejsce - 7a
 4. miejsce - 6a
 5. miejsce - 6b