Ogłoszenia

 

uczniowie klas 1-8 uczą się zdalnie

 

Spotkanie Rodzin w Placówce Wsparcia Dziennego w ZS Moszczenica

Opublikowano: wtorek, 06 październik 2020 Witold Bogdan

W dniu 2 października odbyło się kolejne spotkanie Rodzin w szkole Podstawowej w Moszczenicy w ramach działania PWD. W spotkaniu uczestniczył pan Wójt Gminy Moszczenica Jerzy Wałęga, kierownik projektu pani dyrektor Halina Łaś, rodzice, wychowawcy oraz dzieci. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji ciekawszych działań projektowych w ostatnich kilku miesiącach przygotowanej przez koordynatora Witolda Bogdana. O najważniejszych działaniach oraz sukcesach projektu mówił pan Wójt oraz pani Dyrektor. Smacznie ciasto, owoce i napoje zapewniły dobry nastój.
    Bardzo miłą niespodzianką była druga część spotkania, w której rodzice mogli poczuć próbkę działań jakie czekają ich w nowym projekcie rozpoczynającym się w Moszczenicy – czyli LOWE. Pani Edyta Bogdan poprowadziła warsztaty florystyczne. Panie wykonywały bardzo piękne fower boxy. Zabawa była świetna, a panie same były zaskoczone jak łatwo można samemu wykonać piękny upominek. Samodzielnie wykonane prace ozdobiły w tym dniu ich domy. W tym czasie dzieci pod opieką wychowawców też wykonywały prace plastyczne.

Mali twórcy w pracowni PWD

Opublikowano: wtorek, 06 październik 2020 Edyta Bogdan

Od kilku tygodni w pracowni plastyczno - ceramicznej działającej w ramach PWD w dalszym ciągu rozwijane są pasje i artystyczne zdolności. Mali twórcy w formie zabawy uczą się odkrywać swoje talenty i doskonalą umiejętności manualne. W poszukiwaniu własnej wypowiedzi twórczej często eksperymentują z różnymi technikami plastycznymi. Szczególnym zainteresowaniem wśród naszych wychowanków cieszy się zabawa w glinie. Uczniowie klas starszych nabywają z kolei predyspozycje do mówienia o świecie językiem sztuki.

Zasady bezpieczeństwa PWD

Opublikowano: poniedziałek, 25 maj 2020 Administrator

Wewnętrzne zasady bezpieczeństwa w PWD Moszczenica

Komunikat PWD

Opublikowano: piątek, 22 maj 2020 Administrator
Placówka Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Moszczenica wznawia działalność od 25 maja 2020 r. 
 
Informuję, że od 25.05. wznawia działalność Placówka Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Moszczenica.  Zajęcia rozpoczynać się będą od od godz. 11.30. W pierwszym tygodniu, oprócz zajęć świetlicowych, od wtorku planujemy zorganizowanie wsparcia indywidualnego w formie pomocy w odrabianiu lekcji, zajęć z logopedą, psychologiem, pedagogiem, a także niektórych zajęć rozwijających zainteresowania. Uczestnikom zapewniony będzie posiłek w godz. 12.00-13.00. Pobyt dzieci w placówce będzie zorganizowany zgodnie z Rekomendacjami i Wytycznymi dotyczącymi działalności placówek pobytu dziennego, opracowanymi przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz wewnętrznymi zasadami. 
Planujemy również organizację indywidualnych konsultacji z pedagogiem lub/i z psychologiem dla rodziców.  
 
Zapraszamy 
Halina Łaś - kierownik projektu

Komunikat PWD

Opublikowano: środa, 13 maj 2020 Administrator

Komunikat w sprawie działania Placówki Wsparcia Dziennego w okresie zawieszenia zajęć.

 

Szanowni Rodzice

W związku z przedłużającym się okresem zawieszenia zajęć szkolnych oraz funkcjonowania Placówki Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Moszczenica, zwracam się do Państwa z propozycją skorzystania przez Rodziców oraz Wasze dziecko/dzieci zapisane do PWD ze wsparcia w formie zdalnych indywidualnych konsultacji z pedagogiem, psychologiem lub terapeutą oraz z indywidualnej pomocy w odrabianiu lekcji na miejscu, w placówce, w wyznaczonym czasie.

Zainteresowanych rodziców proszę o informację zwrotną do P. Dyrektora Zespołu Szkół w Moszczenicy lub do P. Dyrektor OKiB. W razie pytań, proszę o kontakt telefoniczny lub e‑mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Halina Łaś – kierownik projektu (tel. 504049373)