Zajęcia rytmiczno-ruchowe w Przedszkolu

Opublikowano: poniedziałek, 22 listopad 2021 B. Bogdan
 
 

Od tego roku szkolnego w Przedszkolu realizujemy zajęcia rytmiczno – ruchowe w grupach starszych. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy. Mają na celu przezwyciężenie nieśmiałości i różnego rodzaju zahamowań. Zajęcia integrują grupę, służą wzmacnianiu systemu mięśniowego. Rozbudzają wrażliwość muzyczną i estetyczną dzieci, zamiłowania do śpiewu muzyki i tańca. Zaspokajają potrzeby ruchowe przez: rozwijanie słuchu muzycznego, kształcenie poczucia rytmu, poprawne śpiewanie piosenek, poprawne i estetyczne poruszanie się, rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej.

„Dziecko nosi w sobie muzykę spontaniczną, która chce się ujawnić. Jeżeli pomożemy dziecku rozwinąć muzykę, która jest w nim uczynimy je istotą nie tylko lepszą i szlachetniejszą lecz również bardziej szczęśliwą” – E. Souriau