Park Miniatur w Inwałdzie

Opublikowano: piątek, 16 lipiec 2021 Witold Bogdan

Kolejny piękny, wycieczkowy dzień. 8 lipca wyruszamy na naszą najdłuższą wakacyjną wycieczkę. Trzy autokary dzieci bez przeszkód dotarły do Inwałdu. Nasza grupa zwiedzanie rozpoczęła od spotkania z ziejącym ogniem smokiem. Pani przewodnik ciekawie opowiedziała o historii tego miejsca zwanego Warownią oraz o strzegącym jej smoku. Mogliśmy zwiedzać domy na podzamczu oraz sam zamek. Podobnie jak w Grybowie został on zbudowany niedawno na wzór dawnych warowni. Małpi gaj z zabawami bardzo przyciągał najmłodszych.
Przez kilka następnych godzin poruszaliśmy się po całym świecie. Miniatury najbardziej sławnych budowli są bardzo piękne. Zdjęcia z Paryża, Watykany, Moskwy, Warszawy, Londynu, Egiptu, USA, Brazylii wędrowały do naszych Rodzin. Po obiedzie zajęliśmy się atrakcjami Parku. Diabelskie Koło, elektryczne autka, kolejki, dom strachu… Dzieci nie chciały jechać do domu. I pomyśleć, że następne wycieczki dopiero po wakacjach!