Wycieczka do Krosna

Opublikowano: piątek, 16 lipiec 2021 Witold Bogdan

Wakacyjne wycieczki w ramach dziesięciodniowej półkolonii rozpoczęliśmy wyjazdem do Krosna – Miasta Szkła w dniu 28 czerwca. Zwiedzanie krośnieńskiej starówki to wielka atrakcja. Przepiękne kościoły, fragmenty murów obronnych, piękne kamienice w Rynku, wspaniałe piwnice (w części stanowiące miejsca ekspozycji wyrobów szklanych), makieta miasta średniowiecznego. Potem zwiedzaliśmy Centrum Dziedzictwa Szkła. Na czterech poziomach oglądaliśmy pokaz wytopu szkła i produkcję szkolnej róży. Podziwialiśmy artystyczne możliwości zdobienia szkła. Malowanie, grawerowanie, szlifowanie, tworzenie witraży. Poznaliśmy rodzaje szkła, wspaniałą historię produkcji szkła w Krośnie, oglądaliśmy przepiękne rzeźby i wyroby szklane. Niektóre unikatowe serie produktów mają wspaniałą historię. Wycieczkę zakończyliśmy obiadem w jasielskiej restauracji.