Ogłoszenia

Obrazek - kredka

 

Brak  aktualnych ogłoszeń

 

Pracowania plastyczno-ceramiczna

Opublikowano: poniedziałek, 13 czerwiec 2022 E. Bogdan

Podczas zajęć artystycznych uczniowie w dalszym ciągu nabywali umiejętności warsztatowych. Dzieci rozwijały swoje uzdolnienia plastyczne, pasje, wyobraźnię, a przede wszystkim dobrze się bawiły. Lepiły z gliny wazony, serduszka. Powstało nawet małe ceramiczne zoo. Uczniowie szkliwili i malowali farbami majolikowymi kubki i miski. Wcześniej sami je przygotowali odlewając formy gipsowe masą lejna. Uczestników bardzo cieszyła produkcja wszelkiego rodzaju kwiatów począwszy od tych recyklingowych ( z rolek, wytłoczek) po te z bibuły i krepiny. Myślę, że te przygotowane przez dzieci prezenty sprawiły radość wszystkim Mamom z okazji ich święta.

Wycieczka do Pacanowa

Opublikowano: wtorek, 07 czerwiec 2022 R. Ludwińska
W sobotę, 4 czerwca, wychowankowie PWD uczestniczyli w wycieczce do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. 
Podróż do krainy baśni nasi podopieczni rozpoczęli od fantastycznej wędrówki po BAJKOWYM ŚWIECIE, podczas której spotkali się z Koziołkiem Matołkiem i mogli sprawdzić swoją wiedzę z wielu, wielu innych baśniowych opowiastek, wierszy i legend. 
Nasze wspomnienia z tego dnia to również niezapomniany spaktakl MAŁA SYRENKA w Małym Teatrze. 
Nie mogło także zabraknąć, jak to w baśniowym świecie bywa, beztroskiej zabawy z rówieśnikami. 
Trzeba przyznać, że ta wycieczka była naprawdę wspaniała!

Wyjazd integracyjny do Kina Helios w Nowym Sączu.

Opublikowano: wtorek, 19 kwiecień 2022 R. Ludwińska

W piękny i bardzo słoneczny sobotni poranek, w dniu 19.03. 2022 odbył się wyjazd integracyjny rodziców i wychowanków PWD w ramach spotkania rodzinnego do Kina Helios w Nowym Sączu.

Uczestnicy  wycieczki mogli w kinie obejrzeć 2 filmy: WIKI I JEJ SEKRET oraz TO NIE WYPANDA.
Obydwie projekcje zabrały wszystkich widzów w podróż pełną niezwykłych przeżyć, wielkich emocji, uczuć, przyjaźni, miłości i wspaniałych krajobrazów. 
Ten wspólnie spędzony czas z rodzicami zapamiętamy na długo...

Zajęcia w pracowni plastyczno-ceramicznej

Opublikowano: poniedziałek, 04 kwiecień 2022 E. Bogdan

 

Uczestnicy zajęć artystycznych w dalszym ciągu poznają przeróżne techniki plastyczne. Za oknami wiosna dlatego w naszej pracowni nie zabrakło wiosennych inspiracji. Trwają również przygotowania do Wielkanocy. Tak więc pojawiają się baranki, zajączki, kurki i pierwsze ceramiczne pisanki. Uczniowie prześcigają się w pomysłach i zaskakują coraz bardziej. 

Matematyka jest wszędzie

Opublikowano: niedziela, 03 kwiecień 2022 L. Majka

Zajęcia „Matematyka jest wszędzie” w roku szkolnym 2021/22 były realizowane zgodnie z zaplanowanym programem działań.  Podobnie jak w latach poprzednich uczestnicy w miłej i przyjaznej atmosferze, podczas zabawy doskonalą swoje umiejętności i wiadomości w zakresie kompetencji kluczowych. Proponowana uczestnikom edukacja matematyczna podczas tych zajęć jest atrakcyjna i na miarę ich możliwości rozwojowych. Przede wszystkim nie jest nudna a to, dlatego, że podczas zajęć wykorzystujemy ciekawe gry i pomoce dydaktyczne. Większość z nich została zakupiona ze środków programu. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się gry wymagające od uczestników posługiwania się pieniędzmi, umiejętności strategicznego myślenia, planowania zakupów i wydatków. Zdecydowanymi hitami tego roku są gry: Lombard,  Blokus, Wielkie Zakupy oraz Rummikub.  Dodawanie, odejmowanie, porównywanie, logiczne rozumowanie to nieodłączne czynności matematyczne, które muszą wykonywać wszyscy gracze. Wzrost tych umiejętności umysłowych dzieci powoduje, że coraz pewniej, odważniej i bez stresu podejmują się nowych wyzwań matematycznych w rozwiązywaniu sytuacji problemowych.

Inne jeszcze widoczne korzyści dla uczestników z takiej formy zajęć to umiejętność współdziałania w zespole oraz właściwy stosunek do przegranej, czyli umiejętność radzenia sobie z przegraną.