LOWE - Prozdrowotne właściwości produktów pszczelich

Opublikowano: poniedziałek, 15 listopad 2021 J. Brach
 

W dniu 24 października 2021r. beneficjenci Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji odwiedzili gospodarstwo agroturystycznego „Sądecki Bartnik” w Stróżach. Głównym celem wyjazdu był wykład edukacyjny na temat „Prozdrowotnych właściwości produktów pszczelich”. Przy pięknej jesiennej pogodzie uczestnicy zwiedzili muzeum i skansen gdzie znajduje się wszystko co dotyczy historii pszczelarstwa i hodowli pszczół. Niezwykle wrażenie zrobiła wspaniała kolekcja zabytkowych uli: barcie, ule kłodowe, figuralne, słomiane kószki, a nawet ule afrykańskie. Prawdziwy raj dla każdego kto kocha sztukę i rzeźbę. Następnie w starej multimedialnej chacie, każdy mógł poczuć się jak członek rodziny pszczelej. Pośród dźwięków tysięcy pszczół uczestnicy zobaczyli nagrania z kamery zamontowanej w ulu pokazującej ciekawe momenty z życia pszczół: rodzącą się królowa matka czy żmudny proces powstawania miodu. Po obiedzie uczestnicy zostali zaproszeni na wykład na temat prozdrowotnych właściwości produktów pszczelich z możliwością degustacji miodów pitnych. W gospodarstwie pozyskiwane są zarówno delikatne miody wiosenne, jak i późniejsze, niezwykle cenne, szlachetne miody lipowe i spadziowe, najwyższej jakości miody odmianowe, a także inne produkty pszczele: pyłek kwiatowy, wosk, propolis, mleczko pszczele oraz pierzga. Zakończeniem wycieczki były zakupy w miejscowym sklepiku, bogato wyposażanym w różne odmiany miodów i innych produktów pszczelich.

Działania LOWE są dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu POWER 2014-2020.