Zakopane za bony

Opublikowano: piątek, 16 lipiec 2021 Witold Bogdan

Wychodząc z pomocą dla osób, które nie mają możliwości realizacji bonów turystycznych proponujemy zorganizowanie wyjazdu – Zielonej Szkoły w Zakopanem.

Płatność za pobyt w Ośrodku (noclegi i wyżywienie przez 7 dni) dokonywana byłaby za pomocą bonu turystycznego. Licząc na wsparcie Gminy w zakresie sfinansowania kosztów autokaru wstępnie kalkuluję koszt pobytu dziecka w wysokości ok 100 zł (bilety wstępu, przewodnicy, materiały na zajęcia, nagrody itp).  Osoby, które zrealizowały bon a chciałyby wysłać dziecko płaciły by dodatkowo za pobyt 500 zł (czyli łącznie 600 zł)

Miejsce pobytu: pensjonat Hanka w Zakopanem (jak w tamtym roku)

Termin: 11 do 18 września 2021 r.

Zgłoszenia wstępne: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  dziennik elektroniczny na adres dyrektora lub w sekretariacie szkoły.

Warunkiem zorganizowania wyjazdu jest minimum 40 zgłoszeń. W przypadku wzrostu zagrożenia epidemiologicznego wyjazd zostanie odwołany lub przełożony.

Wycieczka do Gorlic

Opublikowano: piątek, 25 czerwiec 2021 Sylwia Żelazny

W dniu 16 czerwca 2021 r. uczniowie klasy VII c udali się na wycieczkę do Gorlic. Pierwszym punktem było zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Regionalnego, gdzie uczniowie zostali zapoznani z historią regionu gorlickiego z okresu I i II wojny światowej. Ponadto przewodnik przybliżył postać Ignacego Łukasiewicza, jego osiągnięcia oraz rozwój przemysłu naftowego na terenie powiatu gorlickiego.

Następnym punktem wycieczki był spacer po Gorlicach, w trakcie którego uczniowie zwiedzili najważniejsze miejsca związane z historią Gorlic, m.in. Ratusz, Bazylikę Mniejszą, Dwór Karwacjanów, siedzibę gestapo – „Sklarczykówka”, dzielnicę żydowską – Plac Dworzysko, getto żydowskie, pomnik upamiętniający zagładę Żydów -  „Sidur Przechodniów” oraz pomnik „Smutne Twarze”. Uczestnicy wycieczki zapoznali się również z postaciami, które odegrały ważne role w historii miasta, wśród nich byli: Dersław Karwacjan, Ignacy Łukasiewicz, ksiądz Bronisław Świeykowski, Władysław Długosz oraz Wojciech Biechoński.

Na zakończenie wycieczki, uczniowie obejrzeli film „Black Beauty” w kinie Kolory.

 

English Day w klasach starszych

Opublikowano: piątek, 25 czerwiec 2021 Alina Gryboś

W tym roku szkolnym English Day w klasach VI – VIII Szkoły Podstawowej odbył się w formie gier i zabaw w każdej klasie. Wybrani uczniowie każdej klasy przygotowywali atrakcyjne aktywności w języku angielskim dla koleżanek i kolegów. Pomysłów było wiele, między innymi Koło Fortuny, Familiada, Kalambury, Spelling, Scrabble, Memory, oraz różnego rodzaju quizy. Zwycięzcy, prowadzący, oraz uczestnicy  otrzymywali słodycze, plusy, oceny bardzo dobre i celujące. Było dużo radości, emocji, a przede wszystkim zaangażowania.

 

English Day w przedszkolu i klasach młodszych

Opublikowano: piątek, 25 czerwiec 2021 Alicja Ludwin

W dniu 16 czerwca odbył się w naszej szkole „English Day”.

Grupy  przedszkolne w budynku szkolnym przy ul Leśnej w ramach zajęć z języka angielskiego przygotowały następujące prace plastyczne:

 • grupa V „Wesołki” (5latki) flagę Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (Union Jack),
 • grupa IV „Skrzaty” oraz VI „Śmieszki” flagi poszczególnych krajów oraz mapę Zjednoczonego Królestwa.

Uczniowie klas I – III wykonali prace plastyczne na gazetkę ścienną  o wybranych krajach anglojęzycznych w swoich salach lekcyjnych. Zaprezentowali flagi krajów, symbole narodowe oraz charakterystyczne miejsca. Oto wykaz poszczególnych klas i  krajów:

 • klasa I a   - Anglia
 • klasa 1 b  - Walia
 • klasa 2 a – Szkocja
 • klasa 2 b – Irlandia Północna
 • klasa 3 a – Australia i Nowa Zelandia
 • klasa 3 b – Stany Zjednoczone

Uczniowie z  klas IV a/b oraz klasy Va mieli możliwość udziału w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych „The World of English”. W konkursie wzięło udział 6 uczniów z klas czwartych. Najlepiej zaprezentowali się:

 • Amelia Wąs (IV b) – I miejsce
 • Zuzanna Wąs  (IV b) – II miejsce
 • Paweł Potok  (IV a) – III miejsce

Uczniowie Ci  otrzymali symboliczne nagrody, a wszyscy uczestnicy dyplomy za udział w konkursie.

Wiosenny Konkurs Recytatorski

Opublikowano: piątek, 25 czerwiec 2021 Katarzyna Godek

W okresie nauczania zdalnego odbył się szkolny etap Wiosennego Konkursu Recytatorskiego, który został przeprowadzony w formie online 23 marca o godzinie 15:00. Komisja w składzie: pani Anna Potok, pani Jadwiga  Gryga oraz pani Katarzyna Godek przyznały  następujące miejsca  i wyróżnienia: I miejsce zdobyła Oliwia Liszka, II miejsce - Magdalena Liana, III miejsce - Wiktoria Kleszyk oraz 2 wyróżnienia otrzymały: Natalia Sikoń i  Martyna Wąsowska. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestniczkom, które zaprezentowały swój talent i umiejętności artystyczne. We wspomnianym konkursie naszą szkołę reprezentowały  uczennice: Oliwia Liszka, Magdalena Liana, i Wiktoria Kleszyk, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu.
Dnia 01.06.2021 r. o godz.9.00  w Gorlickim Centrum Kultury  odbył się „VII Wiosenny  Konkurs Recytatorski”. To cykliczne  wydarzenie organizowane  jest corocznie  w Gorlickim Centrum Kultury oraz Wydział Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gorlicach już od 2015 roku. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz placówek oświatowych i kulturalnych z powiatu gorlickiego. Od godz. 9. 00 uczestnicy I kategorii, czyli młodzież szkół podstawowych - klasy VI-VIII prezentowali swoje utwory i  uwrażliwiali słuchaczy na poetyckie słowo. W tym etapie konkursu wyróżnienie otrzymała Wiktoria Kleszyk, która reprezentowała Zespół Szkół w Moszczenicy.

Serdecznie Gratulujemy!